piątek, 8 listopada 2013

W japońskim świecie anime

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun i Hakkenden: Touhou Hakken Ibun II


Długo zbierałam się, żeby opisać te dwie serie anime. Z tego, co wiem, polska nazwa anime to: Hakkenden: Osiem Psów Wschodu. Każda seria ma po trzynaście odcinków. Zostały oparte na powieściach zatytułowanych Nansō Satomi Hakkenden. Serie opowiadają losy ośmiu młodych mężczyzn, mających kilka wspólnych cech, np.: wszyscy mają znamiona w kształcie kwiatu, zginęli i zostali ożywieni, posiadają po jednej tajemniczej kulce z napisem, ich nazwiska zaczynają się na ,,Inu" i mają opiekunów lub moce pozwalające dalej im przeżyć. 
   Bohaterowie to: Shino Inuzuka, dzielący swe ciało z potworem imieniem Murasame, Sousuke Inukawa, który został pozbawiony połowy swojej duszy, a jej miejsce wypełniła dusza wilka Yoshiro, Genpachi Inukai, przypadkiem ocalony, może zamieniać się w demona pioruna, Kobungo Inuta, ocalały razem z Genpachim, może zmieniać się w demona powietrza, Keno Inusaka, a właściwie Asakeno, został uratowany przez księżniczkę demonów o imieniu Kokonoe, która oddała mu swoje serce, bez którego mogła żyć, Dousetsu Inuyama, zamarzłby na śmierć, gdyby nie śnieżny duch Yukihime, który oddał głos, by go uratować, Daikaku Inumura, ocalony przez... kota, a właściwie ducha, który przybrał formę kota, Shinobu Inue, spadł z klifu i został uratowany przez dwa duchy Tengu, Kagetsu i Hazukiego. 
   Inna grupa postaci obejmuje Święte Bestie i ich podopiecznych. Rio Satomi, podopieczny Świętego Psa Yatsufusy, mieszka w Posiadłości Osaki razem z innymi wybranymi. Pod koniec 11 odcinka drugiej serii można się zorientować, że Rio jest bratem Shino (wcześniej sam przyznał się Kaname, że jest spokrewniony z ,,Shinusiem"). Kaname Osaki został wybrany przez Święte Lisy. Na początku pierwszej serii pokonuje swojego starszego brata, Seirana, który zranił Hamaji. To on zaczął nazywać Shino ,,Shinusiem" lub Shi-chan (w języku japońskim końcówka -chan jest wypowiadana, kiedy ma się do czynienia z dziewczyną), prawdopodobną przyczyną obu przydomków jest to, że w rodzinie Shino chłopcy do piętnastego roku życia są traktowani jak dziewczynki (noszą kimona i długie włosy, uczą się prac domowych itd. itp), co pomaga im wyrosnąć ,,na pięknych, zdrowych mężczyzn", jak ujął to kiedyś chyba Sousuke. Następnym wybranym tym razem przez Świętego Kota Kaede jest Nachi Hinozuka. Pierwotnie Kaede wybrał brata Nachiego, ale ze względu na pewne okoliczności zmienił wybór. Czwartą osobą wybraną przez Świętego Węża Chikage jest Ayane Mizuki, albinoska o czerwonych oczach, podobna do Chikage.
   Do kolejnej grupy postaci należy Ao, Cień Sousuke, czyli druga połowa jego duszy. Ao i Sousuke są identyczni, za wyjątkiem ubioru, długości włosów i tego, że Ao ma jedno złote oko i bliznę na czole, pozostawioną przez Keno. Keno pomylił Ao z Sousuke, co, gdyby nie Shino, skończyłoby się śmiercią Sou. Ao zabrał kulę ,,Obowiązku", należącą do Souske, dzięki czemu może wchłaniać duch, duszki itp. W tej grupce znajduje się jeszcze księżniczka Tamazusa ,Shino będzie ,,naczyniem" dla ducha jej syna. Podczas ostatecznego starcia Tamazusie udaje się uciec.

Jeszcze przed zniszczeniem Ootsuki
Yatsufusa

   W ostatniej grupie postaci znajdziemy Seinara, brata Kaname, który, zazdrosny o pozycję przyrodniego brata, wraz z matką i kilkoma krewnymi próbuje zabić Kaname. Hamaji kilkakrotnie, w humorystycznych końcówkach, próbuje otruć zakochanego w niej Kaname. Od pierwszego odcinka towarzyszy nam włochata gałka oczna, nazwana przez Genpachiego Megu. Teraz pokażę Wam, jak wyglądają poszczególni bohaterowie:
Po utracie dużej ilości krwi Murasame sprawił, że Shino wyglądał tak, jak powinien, czyli jak osiemnastolatek
W tym momencie Shino i Murasame tworzą jedno
Shino jest przeważnie ubrany w ten płaszcz, koszulkę, krótkie spodenki i wysokie buty
Wilcza postać Sousuke
To jest Ao, prawda jaki podobny do Sousuke?

Genpachi w fazie przemiany
Po przemianie
Sousuke opiekuje się Shino jak własnym bratem


Kobungo
Genpachi jest zwykle ubrany w mundur 
Yukihime
Dousetsu Inuyama


Genpachi ma na policzku znamię kwiatu
Po przemianie Kobunga

Keno wygląda jak dziewczynaDaikaku
Lisy i Kaname
Ayane Mizuki
Chikage
Nachi Hinozuka
Tamazusa
Seiran
Hamaji
Megu
Murasame
Rio Satomi
Kaname Osaki
Shinobu Inue
Kagetsu i Hazuki byli bliźniakami


Kaede
Kokonoe


PS Korzystałam ze źródeł:  anime-centrum.net ;  randomc.net ;  hakkenden.wikia.com ;  maruji.tumblr.com ;  www.facebook.com/hakkenden.anime.  To tylko kilka z wielu źródeł :D I mam nadzieję, żę będzie Hakkenden Touhou Hakken Ibun III

2 komentarze: